| Dominator a întrebat:

Am 11 ani si inaltimea mea este de 1.45, este buna pentru varsta mea? Multi colegi imi spun ca sunt prea scund

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| yocosmy a răspuns:

Salut, si eu am 11 ani si eu am 1.42, si sunt cel mai mic din clasa aproape (cel mai mic e de 1.39).Dar trebuie sa fim pe la 1.49-1.50.Cel mai bine ar fi sa dormim de-amiaza si sa mancam mult(eu am 32 kg). Funda?

5 răspunsuri:
| wwe1 a răspuns:

Este foarte bine! eu am 12 anul neinpliniti si am 1.53.tu esti bun la inaltime, dar ai grija sa ai greutata cat inaltime adica 45 kg sau mai putin!

| yuyubarbie19 a răspuns:

In aceeasi situatie sunt si eu.In clasa mea am niste inaltoace si inaltoci, care au un metru si 50 si ceva de cm.Eu am tot 11 ani si un 1, 46. E perfect pentru varsta noastra.Am fost chiar si la medic.Dar vreau sa te intreb cate km ai pentru si de asta depinde? Funda?

| Dominator explică:

Am 38 kg

| KattyD a răspuns:

Eu fac 12 pe 7 dec si am 1, 60 inaltime si 47 de kg si multa lume zice ca sunt normala!

| xChampiionOrLooser a răspuns:

1,60 si 44 de kg si 13 ani jumate si da e buna