| HamsteRitaRiRi a întrebat:

Buna am 12 ani si am varsat de vant sunt in a 12 zi si vreau sa stiu cat mai trebuie sa stau, iar pe 1 aprilie e ziua mea si vreau sa stiu daca scap de bube pana atunci?
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ĐoarUnPunctuleţ a răspuns:

Varsatul de vant dureaza cel putin 2 saptamani.

9 răspunsuri:
| LNK a răspuns:

A 12-a zi? Din cate imi aduc eu aminte la mine nu a durat mai mult de o saptamana.

| barbiedoll_2931 a răspuns:

Depinde... daca vrei sa skpi mai rpde trateaza-te cu mixtura ca in general tine 1 luna varsatul de vant, dar daca vrei sa il amani poti : iesi in frig si iti dispare dar o sa iti vina iar dupa o perioada de timp sper ca ti'am fost de folos... bafta

| VyVyK a răspuns:

La MULTI ANItongue. eu am stat in jur de 3 săpătămani.

| Skillzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Daca nu o trimiti pe "mami" la farmacie iti i`a 100 de ani!
Da`te acum cu putin spirt stai intinsa, si lasa sa se usuce! Eu zic ca vei scapa curand.Intr`o saptamana, 2.Gata!
Daca folosesti ceva, iti v-a trece cu siguranta happy:*
Papa!

| Sperman a răspuns:

Daca esti nascut pe 1 aprilie inseamna ca e o minciuna, mama ta te-a avortat. laughing

| ynna93 a răspuns:

Eu stiu de 3 saptamani...straight face

| Optimus7 a răspuns:

Eu am avut la 21 de ani si am scapat in 14 zile.

| UnCopilÎnMiniatură a răspuns:

Bună!

Depinde de când îl ai ^.^. Şi ştiu că la copii, trebuie să stea 14 zile[2 săptămâni] în casă sad. Deci ar cam trebui să'ţi faci aniversarea ceva mai târziu kiss.

Baftă şi La mulţi ani! kiss love struck ^.^

| VariantaVerde a răspuns:

Mie mi-a aparut acum 3 saptamani si inca si acum mai am multe coji din alea care se fac dupa bubele aleaI don't want to see si o sa mai ma tina ceva vreme... oricum o sa te mai tine ceva vremetongue eu am stat 3 saptamana acasa abia de azi am inceput sa ma duc la scoalabig grin te mai tine vreo 1-2 saptamani pana o sa poti merge la scoala, iesi afara si restulhappy mult succes si la multi ani daca tot zici ca vine ziua tahappy