| alexa18 a întrebat:

am 12 ani si de azi-dimineata ma cam doare dar nu rau in zona buricului in dreapta. Dar NU in jos la incheietura, ci in dreapta buricului.Am luat ibuprofen si nu ma mai doare decat cand apas. Sa fie oare o apendicita?
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E posibil. Nu mai lua antiinflamatorii fiindca vor masca evolutia si ai sa faci o complicatie. Daca e apendicita, vei afla cel mai tarziu maine (durerea se va accentua si va trebui sa te operezi de urgenta)>

| DiDi a răspuns:

Da, cred ca este apendicita. La fel am patit si eu, ma durea ingrozitor, mai ales cand faceam sport.
Du-te la un medic si ai sa vezi ce-ti spune si el.

| asya a răspuns:

Daca e chiar langa buric nu are cum sa fie apendicita, dar daca deasupra osului din sold, s-ar putea sa ai probleme cu apendicita! Daca nu-ti trece azi mergi la medic!

| alexa18 explică:

Am uitat sa va spun ca pe 6 urma sa imi vina menstruatia si cred ca ma durea ovarul. Acum sunt bine.Va multumesc mult pentru raspunsuri.

| FeFy` a răspuns:

Da se poate... dar pentru. siguranta du'te la doctor

| kitty_9527 a răspuns:

Nu te ingrijora.Normal,la apendicita de durea tot timpul si, in stadiile mai avansate aveai stari de voma, dureri de cap. Pot fi dureri de crestere sau, poate o intindere musculara.Si eu mai patesc cateodata, iar cea mai buna solutie cred ca este sa iei nurofen pastile.

| Krystynaklaudia a răspuns:

Am patit si eu asa dar nu ai apendicita s-ar putea sa ai apa la bazin du-te la doctor

| Satyriasis a răspuns:

La menstruatie te-ai gandit? sau iese din discutie?