| piisycutzza a întrebat:

Am 12 ani si faci handbal. Azi, in timp ce executam exercitiile mi-am dat seama ca ma doare osul de sub genunchi( cel care tine gamba). Am crezut ca e doar pe moment, dar durerea persista. Ce ar putea fi si cu cam ce se trateaza? Funda celui mai folositor raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| LotruNegru a răspuns:

Eu am 16 ani si fac fotbal, şi eu păţesc uneori să mă doară în acel loc.Ridică-ţi piciorul sus şi mişcă-l înainte şi înapoi de la genunche, o să-ţi treacă în scurt timp.