| EuGiulia a întrebat:

Buna! Am 12 ani ½ si in luna iunie nu mi-a venit deloc menstruatia.Trebuia sa vina la sfârșitul lunii.Mentionez ca primul ciclu l-am avut in luna aprilie si al doilea in mai, in mai fiind cu 2 zile intarziere cred.Ar trebui sa ma ingrijorez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| LisaJulie a răspuns:

Dacă alimentația ta e bogata in dulciuri si sucuri e normal sa îți intarzie

| EuGiulia explică (pentru LisaJulie):

Dulciuri nu prea mananc, dar sucuri din alea naturale nu carbogazoase numai

| sweetys a răspuns:

Fiind la inceput este normal sa fie neregulat. Dar daca trec 6-8 luni si iti vine neregulat in aceasta perioada, nu strica un control ginecologic.

| StudentLaMedicina a răspuns:

Este normal ca la început menstruația să fie dereglată. Pot trece ani până se reglează la ceas. Nu îți face probleme.