| Anonim_1434 a întrebat:

Buna am 12 ani si prietena mea la fel. si de pe 15 sept 2009 i-a venit ciclu iar pe 12 august pleaca la mare (nu prea am inteles eu ff bine dar e ceva legat de fluxbig grin si ca daca intra in apa se poate infecta ) dar este speriata si imi cere sfaturi si nu stiu ce sa ii zicbig grinstraight face ma puteti ajuta?:S

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Zenithf a răspuns:

Daca are menstruatie este mai bine sa nu intre in apa, dar poate sa foloseasca tampoane OB si sa intre cate putin in apa. In cazul acesta, este bine ca, atunci cand ajunge inapoi unde este cazata, sa faca bai de sezut cu ceai de coada calului.