| anonim_4396 a întrebat:

Buna am 13 ani, 47 de kilograme si 1, 55, sunt grasa pentru varsta mea? Nu sunt sigura daca era bun cantarul dar acum o luna aveam 43 kg, si acum un an 35, e posibil sa ma fi ingrasat atata...mentionez ca nu e mare diferenta la aspectul corpului, ci doar la cifre fata de luna trecuta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| BRG a răspuns:

Cîntarul e nasol, schimbă-l.

| Al3xandru_9065 a răspuns:

Pai depinde ai nevoie de doctor se poate sa fi stricat cantarul ori poate, nu ai mancat bine si te-ai ingrasta daca stai numai in casa nu este o optiune asa ca...
Daca tot vezi ca nici la alt cantar nu arata mai putin poate poate te-ai ingrasat ar, trebuie sa ti o cura de slabire.Iti recomand sa mananci sanatos si sa faci miscare cam o ora pe zi
Sper ca te-am ajutat cu problema t-a big grin
Sa ai BaFtA

| ddanaraluca a răspuns:

Nu:O
Eu am 12 ani, 1, 67(sunt si inalta intr-adevar) si am 50 de KG
Tie ti se pare ca esti grasa? Ei bine, atuncia ce conteaza kilogramele? Conteaza cum arati cunosc multe persoane cu kg multe insa sunt slabi in ciuda faptului kg
S-ar putea sa fie, cel mai bine ar fi sa nu te mai stresezioh go on

| Kaname a răspuns:

Este bine asa cum esti. dar sa iti spun ceva...esti asa cum te simti laughing

| ArinaMK a răspuns:

Te ingrasi repede
pierzi repede
cresti repede
te inalti repedesi te maturizezi repede la varsta asta dar la 13 ani 47 de kile...
eu am 12 ani si am 43
(putin putin)n-ar strica daca aimai da jos un pic!
papa si bulan
funda?
batting eyelashes

| paynehunter a răspuns:

Nu esti grasa, stai linistita cu toate ca esti putin cam scunda pentru varsta ta