| MaryaElenaa a întrebat:

Am 13 ani, aproape 14. Si ieri mi-a venit prima menstruatie. Sincer nu am nevoie de informatii despre prima menstruatie fiindca am mai citit si stiu si de la mama. Ideea este ca astazi am avut si cateva cheaguri de sange. Nu mari micute maro spre negru. Am auzit ca nu e ceva grav dar este asa chiar daca e prima manstruatie. Apropo am si scurgeri foarte abundente. Dau funda :**

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| MariusApostol a răspuns:

E normal

| denisadeny121 a răspuns:

Nu te stresa nu este nimic grav este pentru ca acum tiau venit prima data dar daca pe viitor o sa mai ai asfel de problema artrebui sa mergi la doctor asa este prima menstruatie asa ca nu te speria.

| denisadeny121 a răspuns:

La inceput nu are nimic dar sa nu ai dupa aia nu te stresa mai incolo daca tot asa o sa fie ar trebui sa mergi.