| nebunika_3734 a întrebat:

Am 13 ani si acu 2 ani am cazut cu bicicleta si m-am lovit ( mi-a venit bara de la bicicleta intre picioare) si mi-a curs sange. Asta inseamna ca mi-am rupt henzima? Nu mai sunt virgina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Se numeste himen. Si nu stiu daca s-a rupt. Dar virgina esti pana ai contact sexual cu un partener.

| kr.mdy a răspuns:

Posibil sa fie doar fisurata se intampla si din astea. ups!

| rockaholic a răspuns:

Stai tu linistita.
Virgina esti pana la primul contact sexual.

| mada12 a răspuns:

Eu cred ca inca mai esti.straight face nu sunt experta [ nu stiu aproape nimic]laughing...tongue sangele ar fi putut curge si din cauza ca te-ai lovit tare... mai bine mergi la doctorr.Bafta!

| loredana2012 a răspuns:

Da, esti, doar nu ti-a intrat bara in vagin

| n0name a răspuns:

Henzimalaughingprobabil e menstruatia si cazatura e doar o coincidentalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ai vrut sa spui himen. E posibil, ar fi trebuit sa mergi la medic atunci. Oricum poti merge si acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine ai vorbi cu parintii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Himen*-scuze

| dulceata_5297 a răspuns:

Nu as spune ca esti virgina.