| Madalina_2104 a întrebat:

Am 13 ani si am 1, 42 cam asa thinking si sunt in clasa a 6a. Toata lumea rade de mine ca sunt cea mai mica din clasa la inaltime, dar la ani cea mai mare dintre fete.M.am gandit sa ma duc la vara la un sport poate mai ma dezvolt :-s Dar acum nu stiu. si problema e ca nici nu mi. a vnt happy.Ajutati.ma ce ar trebui sa fac crying!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Blue17 a răspuns:

Sincer.nu iti fa griji pentru astea.si eu am fost cea mai mica pe la 13 ani si apoi am crescut si sunt printre primele ca inaltzime...iar in privintza menstruatziei, nici atat, un motiv de griji ar fi fost sa ai vreo 16 ani si sa nu iti vina. Nu va mai faceti griji pentru chestii de genul...
Iar in privinta colegilor, ignora-i sau spune-le ce spun eu "Cine ma place, ma place si asa!"happyhappyhappy
Sper ca te-am ajutat!

[funda?]big grinbig grinbig grinbig grin

7 răspunsuri:
| yumeee a răspuns:

Ai abia 13 ani, nu te speria. Ai toooot timpul din lume să creşti laughing (în toate direcţiile).
Dar un sport ţi-ar prinde bine, oricui prinde bine.
Şi, sincer, eu aş da orice să fiu mai pitică, am 173 şi sunt mai înaltă ca majoritatea băieţilor pe care îi cunosc laughing, nu e plăcut.

| Rëndark a răspuns:

Buna! Membrii familiei tale sunt scunzi? S`ar putea sa semeni cu unul dintre ei, daca nu... asteapta si o sa cresti happy
In clasa a 5 a eram printre cei mai mici de statura din clasa... dupa o vacanta de vara eram printre cei mai inalti!happy

| Chérrrie a răspuns:

Buna si eu sunt scunda de inaltime(1, 55) si am 15 ani.inotul,baschetul ar fi niste solutii dar depinde si de ce iti place tie sa faci...si mie mi s-a spus ca sunt mica de inaltime...dar asta e.si apropo.pana la 18 ani te mai dezvolti. sper ca te-am ajutat:*

| Robert a răspuns:

Pana la 20 de ani tot sa cresti.Joaca baschet.

| Madalina_2104 explică:

Da nici parinti mei nu sunt foarte inalti happy

| VORTEX a răspuns:

De obicei corpul omenesc se dezvolta pana la varsta de 22 ani, atunci cand se solidifica oasele si se stopeaza procesul de crestere.Pana atunci ai tot timpul sa cresti si in inaltime si in ce vrei tu.bafta.

| Stratula_Roberto_1997 a răspuns:

Nu trebuie sa asculti ce spun alti. Trebuie sa-ţi asculți instinctele