| PoulyPaul22 a întrebat:

Buna am 13 ani si am 1.72 si as vrea sa va intreb daca as mai putea creste peste 1.82 pana a 16 ani pentru ca incep sa ma speriu ca nu o sa mai cresclaughingSi daca beau lapte ma ajuta la crestere? Pentru ca beau cam 1, 2litri pe zi.Si dau FUNDA.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| h4mh4m a răspuns:

Prietene, nu te ambala ai 1.72 la 13 ani, cat porti la picior? la depinde de cresterea ta dar nu uita un barbat creste pana la 20 si un pic de ani timp ai destul si esti destul de inalt, roaga-te sa te opresti la 1.82

3 răspunsuri:
| Seby_9742 a răspuns:

Daca esti baiat e foarte posibil sa mai cresti si peste 1.80 insa asta depinde si daca ai sau nu rude inalte in familie. pn la 16 ani mai ai timp sa cresti. eu am 15 ani, peste cateva luni fac 16 si am 1.82 si sunt baiat. daca esti fata nu chiar big grin. in orice caz nu te tema pentru ca mai ai timp sa cresti. ai abia 13 ani happy bucura-te de viata nu iti fa griji aiurea laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna dimineata!
Laptele este foarte recomandat in perioada adolescentei.
http://www.ele.ro/......enti-23222
Tu esti in crestere, ai nevoie de calciu si alte minerale.
Nu-ti face griji, vei mai creste pana pe la 17-21 de ani.
Te pup!

| AlexandraAlle a răspuns:

Eu sunt fata si am 12 ani si jumatate si am 1.72, iar doctorul meu de familie a spus ca fetele/femeile resc in inaltime pana la varsta de 21-22 de ani, iar baietii/barbatii cresc in inaltime pana la varsta de 23-25 de ani, deci... stai linistit ca tu, eu si multi altii mai avem de crescut in inaltime big grin big grin big grin