| AnormalDE a întrebat:

Buna am 13 ani si am niste vergituri pe spate nu stiu de unde au aparut am si am o inaltime de 1.83 metri eu cred ca e de la cresterea rapida dar nu stiu poate mai stiti voi ceva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| laurentiavl a răspuns:

Ele apar de obicei de la kg in plus (obezitate).
Ele dispar daca slabesti. Dar in orice caz te-asi sfatui sa consulti un doctor, sau sa-i intrebi pe-ai tai.

| AnormalDE explică (pentru laurentiavl):

Sunt foarte activ nu sunt gras dar sunt foarte inalt

| Briosacuafine a răspuns:

Apar de la grasimea in plus, dar si de la faptul ca ba slabesti, ba te ingrasi, ba slabesti iar.

https://www.elemental.eu/ro/443-ulei-de-germeni-de-grau.html asta m-a ajutat pe mine pentru vergeturi

| AnormalDE explică:

Niste detalii am zis ca am pe spate si nu sunt gras deloc sunt chiar in forma si nu eram gras am pe spate nu pe burta