| Ediudrea60 a întrebat:

Buna am 13 ani si mi-am rupt mana pot in viitor sa dau la academia de politie sau la jandarmerie

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Esti micut si refacerea se face foarte bine, asta in caz ca respecti si instructiunile medicului.
Mai tarziu poti opta unde doresti tu.
Acum depinde si de gravitatea rupturii.
Daca ai nevoie de tija ceva... posibil sa nu ai voie la efort.
Conteaza de ce va spune medicul.
O zi bunahappy

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, daca se vindeca bine.

| Ediudrea60 explică:

Am avut niste brose bagate dar mi le-a scos. am avut mana rupta de la cot...

| alexandrualind a răspuns:

Sigur ca da!