| marymy a întrebat:

am 14, 1.58m si 63 kg. E bine sau ar mai trebui sa slabesc? Ati putea sa imi dati niste sfaturi? Ofer fundita.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Da, ești puțin plinuță.Ar trebui să ai 48 de kg.
Poţi slăbi în timp record dacă respecţi cu sfinţenie următoarele reguli :
Elimini băuturile carbogazoase din alimentaţie.
Faci gimnastică în fiecare dimineaţă şi seară. Minimum 20 de abdomene şi 20 de genoflexiuni + jogging dacă-ți permite timpul.
Pui accent pe consumarea fructelor și eviți dulciurile.
Nu mai mănânci absolut nimic după orele 18 :00, decât în cazuri excepționale, și atunci îți potolești foamea cu un fruct (portocală, măr).
Fiecare mic dejun trebuie să conțină cereale integrale combinate cu lapte degresat (în cazul în care mănânci puțin mai consistent, bei verde/cătină).
Bei minimum 2 l de lichide/zi(de preferat apă plată/limonadă/compoturi).
Mănânci mai multe legume și mai puține alimente grase precum prăjelile,mezelurile, etc., etc.
Dacă nu încalci nici măcar una dintre aceste reguli, vei avea rezultate impresionante, vizibile într-un timp scurt!
Sănătate!

6 răspunsuri:
| DianaScorpio a răspuns:

6-7 kg daca dai jos ar fi ok. Daca vrei sa arati si bine, atunci mai mult.
http://www.sanatate.org/teste/evaluarea_%20greutatii.htm intra aici, da putin in jos si calculeaza-ti imc-ul.
http://www.kaufland.ro/....../index.jsp sau aici.

| Avatar001 a răspuns:

Cu mancare fara sport poti sa slabesti, dar invers e o aberatie. Nu se poate asa ceva. Eu mi-am facut propriul regim, mai bine zis stil de viata si functioneaza perfect. Fara prajeli, grasimi, paste fainoase,dulciuri, carne de porc. Iar dupa 4-5 nu mananc decat fructe. Crede-ma ca ai ce sa mananci si iti schimba complet viata si metabolismul. Eu acum chiar nu mai pot manca altceva.
Eu zic să faci exercitii multe sport cel mai bine să sari coarda tim de 30 de minute pe zi sau chiar mai mult într-o luna sau chiar mai puţin sau să fugi 2 km fuga de rezistenţă nu viteză , şi nu mai mânca carne . Aşa sigur o să slăbeşti dar unii nu se ţin de programul acesta apoi ajung să le pară rău. Ţine minte Cât mai MULT sport ! FĂRĂ diete ! nu sunt sănătoase pentru organism . Mănâncă cât mai puţină carne sau chiar deloc ! Nu mânca după ora 6.
Alta parere
Iti uriz succes!
Funda?

| KyssOana a răspuns:

Cam vreo 50...conteaza si inaltimea mai slabeste ...eu folosesc niste produse happydar iti pot spune si tie happy pa

| WoaDmulL a răspuns:

Ar trebui sa te mai inalti slabit cam da restul pe parcurs.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa slabesti si eu la fel eu am 1, 64 si 65 kg.

| marymy explică:

Mers tuturor