| anonim_4396 a întrebat:

Buna ...Am 14 ani! Azi am fost la doctor si mi-a dat sa imi pun de 2 ori pe zi supozitoare! La spital mi-a pus asistenta unul si a fost cam incomod! Iar mama vrea sa mi le puna ea pe celelalte 14, si eu nu sunt de acord! Cum sa o conving! La spital am ramas in fundul gol si a fost o senzatie neplacuta! Nu vreau sa mi le puna mama! Pot sa mi le pun singura., cum sa o conving?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Normal ca le poti introduce tu, numai sa ai grija sa te speli pe maini si inainte si dupa, inainte sa introduci supozitotul, ai grija sa mergi la baie sa iti faci nevoile fiziologice apoi du[pa ce introduci supozitorul, sa stai linistita in pat cel putin jumatate de ora.
O zi buna sa aihappy

| express11 a răspuns:

Hai ca am murit de ras!

| Otto2014 a răspuns:

Ii spui, daca nu vrea, asta e.