| PamaPam123 a întrebat:

Am 14 ani si 60 kg. Cum as putea slabi pana la inceputul verii cam 5-10 kg fara sa imi atarne suncile dupa ce termin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și ce înălțime?
Învață să mănânci și multă mișcare fizică pentru arderea caloriilor.
http://calorii.oneden.com/
Pa, pa.

| Latinmoon a răspuns:

Fa mult sport, bea multa apa, mananca multe fructe si legume.
Incearca sa eviti grasimile, dulciurile si sarea.
Good luck!

| whattt a răspuns:

Sport, mancare usoara, ceai de soc

| SupradozaDeViise a răspuns:

Paii ai putea tine o dieta mai dura(salate,peste, fara carne adica porc, vita, pui ai voie), sau poti sa practice un sport.Sa alergi prin parc sau pe scari :]]. Sper ca te-am ajutat 1 Funda? :3

| dinca42 a răspuns:

Du-te in parc si alearga in fiecare zi.
Sau poti da ture pe scari, mai simplu.
Sau cel mai bine du-te la sala 2 luni cam asa si te vei mai ingrasa vreo 10 kg.Adica mai pe intelesul tau vei transforma grasimea in muschi, iar muschii sunt mai grei decat grasimea.
Oricum iti recomand sala vei arata mult mai bine!

| RoxanaLucaGSH a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa alergi pe scari sau sa dansezi sunt cele mai bune metode