| Bumbalop a întrebat:

Buna am 14 ani si am 176 cm.
cum as putea sa am macar la 20 ani 190cm?
joc baschet.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ɐzʇıןoʌɐıp a răspuns:

In primul rand felicitari! Esti unul dintre putinii copii preocupati de sanatatea lor.In cazul in care nu fumezi(ci esti un sportiv adevarat) cu siguranta vei atinge o inaltime considerabila.Nu poti face altceva decat sa te antrenezi la fel demult la baschet si in cazul in care iti place si ai timp te poti apuca si de inot.Iti recomand si mancare sanatoasa din plin.Ce altceva iti pot sugera? Nu te poti "lungi" peste noapte.laughing. doar munca si efortul isi vor spune cuvantul de-a lungul timpului, asa ca munceste munceste munceste pentru rezultatele dorite

1 răspuns:
| larry11larry a răspuns:

Esti innaltaaaaaaaaaa! pai daca ai crescut pana amu asa mult, o sa cresti in continuarepana la 190 cm!