| alexandraILoveTPU a întrebat:

Am 14 ani si am menstruatie de un an, dar luna trecuta nu mi-a venit, ieri mi-a venit si a fost totul ok, dar azi cand m-am trezit si am vrut sa ma schimb era un fel de sange negru (negru spre maro inchis). Ce inseamna asta? E grav? Va rog sa nu faceti glume.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A trecut abia un an, este normal să vină neregulat...
Cât despre culoare, este normală, de asemenea... putând varia de la roziu până la roșu intens și chiar negru. Keep calm!

1 răspuns:
| MPersephone a răspuns:

In caz ca e menstruatie e normal ca la inceputul sau sfarsitul menstruatiei sangele sa fie mai intunecat, poate chiar si negru. Mie mi se intampla mereu. E sange care trebuie sa iasa din corp.