| Anonimmm9191 a întrebat:

Am 14 ani si, sper sa ma puteti ajuta! Am o problema la penis, nu il pot decalota! Nu stiu de ce...Am acel "Inel" prea mic/stramt! Inainte simtiam un gen de disconfort cand incercam sa decalotez...Am mai citit si pe alte site-uri si cred ca am "Fimoza"! Cum pot rezolva asta? Nu vreau interventii chirurgicale, si mi-e jena sa le spun parintilor. Oricum nu o sa le zic orice s-ar intampla! Nu stiu, cand o sa mai cresc o sa pot face sex cu "Fimoza mea imbecila"? Help me plzz! Urgent!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Du-te la medicul de familie si spune-i despre problema ta. El te va trimite catre un specialist in urologie. Acolo, acesta va sti ce sa-ti recomande mai bine. Nu trebuie sa-ti fie jena. E o problema a corpului ca oricare alta. Sanatate!

| Zidu60 a răspuns:

Exista si alte solutii, du-te la medicul de familie, te rezolva cu un betisor cu vata si ceva unguent.in 2-3 zile esti ca nou.