| Andrei17191 a întrebat:

am 14 ani si sunt baiat si vreau sa va zic ca asta vara am cam exagerat cu vopsitu si din cauza prului ars apoi m-am tuns periuta. Dupa ce mi-a crescut parul a fost ok, dar in ultima vreme a inceput sa mi se rareasca si vreau sa va mai spun ca tata are un par foarte des si nu stiu ce sa mai fac...nu am incercat niciun fel de tratament. Si puteti sa imi dati un sfat cum sa mi se indeseasca parul si cum sa se regenereze va rog eu mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Samariteanul a răspuns:

Pentru a se regenera si a se face mai des trebuie sa fi mai ingrijit cu el si eventual sa folosesti creme speciale pentru ingrizirea parului.

| Andrei17191 explică (pentru Samariteanul):

Pot sa folosesc si sampon de urzica care scrie ca stimuleaza cresterea parului adica asta inseamna ca il va face mai des? Si daca da cam in cat timp?

| Samariteanul a răspuns (pentru Andrei17191):

Da,si pana ti se regenereaza.Ar trebui cat mai repede pentru a avea parul dorit(dpa dai cu sampon)