| Amaliaaa123 a întrebat:

Buna,am 14 ani si sunt fata si ambele sfarcuri sunt asa crapate gen sunt mai mult ca o zgaiba si nu inteleg de ce, asa este normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Dimensiunea si forma sfarcurilor difera extrem de mult. Uneori sunt evidente proeminente bine dezvoltate cu aspect de zmeura. Altele sunt mici abia iesite in evidenta perfect netede ca niste nasturasi mititei, iar in anumite/multe cazuri sfarculetele sunt practic ingropate efectiv in masa sanului. forma si dimensiunea sfarcurilor este influentata si de starea de excitatie a fete/femeii sai de mediul ambiant. In conditii de frig sfarcurile ies in evidenta mult mai tare decat in cazul in care caldura este mare. Oricare ar fi forma sfarcului si de asemenea fiecare dintre aceste forme si situatii se considera ca fiind normale. Multa sanatate.

| twilightt a răspuns:

E normal. Dimensiunea difera de la fata la fata.Nu e ceva general.Esti la pubertate sau ai trecut peste schimbari?