| alexutza_8188 a întrebat:

Am 15 ani, 1.70m si 52 kg. Credeti ca sunt "slaba"? Daca da. cum sa ma ingras?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PandaGirl a răspuns:

Tin sa ii contrazic pe ceilalti membrii.Nu iti voi spune ca ai greutatea ideala doar pentru a primi funda.Esti cam slaba pentru inaltimea ta.Ar trebui sa ai cam 57 kilograme.Priveste aici http://www.doctor.info.ro/calculator_greutate_ideala.html

De ingrasat :
-mananca mai mult (daca nu poti forteaza-te putin)
-nu sari peste micul dejun
-mananca seara (intre 22 si miezul noptii), dar mai stai macar o ora dupa masa caci altfel stomacelul se supara
-mananca fast food (nu iti recomand, dar ingrasa)
-mananca putin si des, dar consistent:fainoase, carne, lactate, evita cafeaua in cantitati mari sau deloc si tutunul, odihneste-te bine, mananca seara.

3 răspunsuri:
| alexghi a răspuns:

Nu nu esti slaba de loc

| VisătoareaDePeLună a răspuns:

Nu, nu esti prea slaba, nu cred ca mai trebuie sa mai te ingrasi.

| Deniisze a răspuns:

Eu una zic... ca esti destul de bine si ca nu mai trebuie sa slabesti sau sa te ingrasi!
Bafta!