| L0v320 a întrebat:

Buna :*! Am 15 ani, 52 de kilograme si 1.72 m...este un raport normal varsta-greutate-inaltime? Multumescc!:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Q69 a răspuns:

Un raport aproximativ este inaltimea minus 10 kg la fete
daca mai pui 5 kg este in regula dupa rapoarte
acum depinde de tine cat esti de multumita
aspectul conteaza nu cate kg ai sau nu ai

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Raportul greutate - înălțime lasă de dorit.
Ești foarte slabă, trebuie să ai 62 de kilograme.
Pa, pa.

| Raniia a răspuns:

Ai o dezvoltare dizarmonica cu minus de greutate.Trebuie sa te mai ingrasi!

| catalin994 a răspuns:

Da, este un raport normal pentru ca fetele la 173 cm au cam 55 de kg.Pe cand tu ai 172 cm si 52 kg.