| ciytxtdduchvyiy999 a întrebat:

Am 16 ani, iar menstruație îmi vine neregulat cu întârziere de 10 zile în fiecare luna. E normal? Știam ca se reglează după vreo 2 ani de la prima menstruație iar la mine a fost la 12 ani. Trebuie sa ma îngrijorez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă vine cu "întârziere" de 10 zile în fiecare lună, poate nu e neregulat, ci ai un ciclu menstrual mai lung. Nu toate îl avem de 28 de zile.

1 răspuns:
| Andreeush a răspuns:

Tu îți ții evidența când îți vine menstruația?
Îți notezi într-o agendă?