| bluerosee a întrebat:

Am 17 ani si de ceva vreme fac alergii la produsele cosmetice, asa ca le-am schimbat cu produse "naturale" Benecos. Dar intr-o dimineata cand m-am trezit am avut pleoapa stanga umflata, probabil tot alergie. Ceea ce e si mai stresant e ca nu stiu la ce substanta fac alergie si am un program prea incarcat sa ma duc la medic, mai ales ca stau la tara. Asa ca ce ma sfatuiti sa fac? Chiar trebuie sa renunt la machiaj? Fara el, nu ma simt in largul meu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

A venit vremea sa ramai fara cosmetice faciale mai ales te imbatranesc inainte de termen

| TheOne77 a răspuns:

Mai bine ti-ai face timp sa mergi la medic ar fi si cazul amana ceva din program si du-te nici nu o sa stii cand o sa folosesti un brodus de cosmentica si o sa ai o reactie urata de tot chiar daca sunt produse naturiste!