| Natalia7889 a întrebat:

Bună, am 18 ani, cum aș putea afla ce grupa de sânge am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Buna.Ceri analiza aflării grupei de sânge la un laborator de analize, o plătești, o faci și peste o zi ai rezultatul.Sanatate! Așa am făcut eu.Si eu foarte târziu am aflat-o, pe la 27-28 de ani cred adică acum vreun an -doi.

| Violleta2022 a răspuns:

La orice laborator de analize medicale.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti faci analize la un laborator

| mihai69 a răspuns:

Îți faci analizele.

| ReddY25 a răspuns:

La analize

| Madaxo97 a răspuns:

Faci analizele de sânge, sau mi se pare că merge și dacă donezi sânge prima dată, îți vor spune și ce grupă ai dacă nu știi.

| Cipi1212 a răspuns:

Îți faci analizele la sânge.

| KovacsB a răspuns:

Dai cu banul.

| andreispeed250 a răspuns:

Buna,printr o analiza'