| Adda9918 a întrebat:

Buna, am 19 ani si de o saptamana ma dor sanii ingrozitor si am piatra la ambii sani. Credeti ca e din cauza ca vor creste?(din cate stiu sanii cresc foarte rar de la 18 ani) Sa mai astept sau sa ma duc sa fac investigatii? A mai patit cineva asa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ar fi bine sa faci URGENT investigatii!
ORICE femeie matura (si nu numai) trebuie sa-si verifice sanii macar saptamanal, cand face baie sau dus.
Daca simte vreun nodul in san, trebuie IMEDIAT verificat, sa nu fie o tumoare, deoarece evolutia poate fi foarte rapida!
Cu cat se depisteaza mai repede o tumoare, cu atat este mai usor de tratat, daca este nevoie.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Ar trebui sa mergi la o ecografie acolo nu e normal sa te doara asa tare.

| kar1GaNNN a răspuns:

Iti sunt in crestere de aia te dor, daca nu ai avut un ritm alert de dezvoltare pana la 18 ani, te poti dezvolta si dupa.

| ziftode a răspuns:

Subscriu la ce a zis Bula, nu e de glumit deloc, cu cancerul mamar, si e una dintre sursele cele mai semnificative de cancer pentru femei, nu lucrez in domeniu si tot am auzit o tona, inclusiv la case foarte mari, de exemplu Angelina Jolie
https://stirileprotv.ro/......tomie.html
mi-ar pare bine sa te fi speriat indeajuns cat sa mergi la doctor!