| Meyoo_Estera_1996 a întrebat:

Am 19 ani si ieri dimineata mi-am facut vaccinul anti-tetanos. La aprox. 30 min dupa vaccin a inceput sa ma doara bratul am crezut ca e ceva normal. Dar de ieri si pana acum ma doare foarte tare incat abea misc bratul. Precizez ca am dureri de cap (cefalee) si ochi foarte puternice si stare de voma si moleseala. Ati avut so voi experiente de genul? Nu as vrea sa merg la spital daca nu e cazul.
Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ValyC3 a răspuns:

Mda, porcariile de vaccinuri lovesc din nou, am facut si eu vaccit, anti-tetanos, aceleasi simptome, asta s-a dovedit pana la urma ca era din cauza vaccinului, acest vaccin este recomandat cand te tai cu bucati de metal ruginite, dupa un an, de la acel vaccin calcasem intr-un cui (ruginit), si de ciuda, nu am facut nici un vaccin, totul a trecut de la sine. Sau poate acesta este doar o reactia adversa din cauza unei mancaruri pe care ai mancat-o. Sper ca te-am ajutat big grin

1 răspuns:
| AFR81 a răspuns:

Se mai intampla si din astea in urma vaccinurilor. Depinde de corpul fiecaruia. O sa iti treaca peste cateva zile.