| anonim_4396 a întrebat:

am 2 saptamani de cand m-am operat de apendicita si vreau sa stiu daca pot sa beau suc NATURAL de portocale sau sa mananc banane? macar putin laughing dau funda love struck si app ce as mai putea sa mananc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Beykutza a răspuns:

Da poti sa bei sucuri naturale! Poti sa iti cumperi fructe si daca ai un storcator de fructe iti faci sucuri cel de mere si cel de portocale sunt cele mai bune. E indicat sa mananci supa, iaurt, lapte in general mancaruri lichide.Si doctori recomanda sa faci foarte des dus adica chiar si de 2 ori pe zi pentru ca iti elimina ceva si iti face bine.Stiu asta pentru ca si tatual meu s-a operat acum 3 ani si asa a facut ca asa i-a zis doctorul si i-a fost bine, nu a patit nimic.Multa sanatate si sa te faci bine te pup:*. Si stai linistita ca poti bea orice suc natural cate vrei tu.big grin

6 răspunsuri:
| membrugirl2010 a răspuns:

Pai cred ca poti sa bei dar te rogbig grin, nu foarte mult, nu face exces, cat de banana... cred, dar nu mult. Si eu m-am operat dar prima saptamana am stat numai cu supe, si in a 2a mi se pare ca am mancat si ciocolata(era Anul Noubig grinbig grin).
Sanatateeee!
fundA?

| darrio2007 a răspuns:

Medicul care te-a operat nu ti-a spus ce ai voie si ce nu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca imi zicea ceva de portocale si banane nu va mai intrebam laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca stau mai bine sa ma gandesc m-am operat acasa de una singura cu un briceaglaughingwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ms Lusiana! dar cu bananele?happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! am 10 zile de cand m-am operat de chist ovarian si sunt un pic bulversata cu regimul alimentar... vreau sa stiu daca am voie sa pap si eu un pic ciorbica, lapte, fructe? sau ceva dulce?