| anonim_4396 a întrebat:

am 20 ani ...si vreau sa ma mai inaltezi...sunt pastile care ar putia sa m-a ajute? sau daca aveti voi ceva metode spuneti-mi.
inaltimea mea este(1.72-1.75 cm)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Iama a răspuns:

Nu sunt sigura ca exista pastile, dar exista un "tratament" prin care ambele picioare iti sunt fracturate si lungite in fiecare zi cu cativa milimetri si astfel poti sa te inalti.Dar costa cateva mii de dolari si vei fi imobilizata la pat cateva luni. Ideea e ca esti destul de inalta(mai inalta decat media) si te plangi degeaba. Bucurate de tine asa cum esti pentru ca multi ar dori sa nu mai fie novoiti sa ia pastile si vrei sa iei de bunavoie si nesilit de nimeni. Gandeste-te foarte bine si te asigur ca oricum ai fi, lumea te va iubi happy

8 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Joaca mult mult basket si alearga toata ziua, astfel corpul tau va fi mai flexibil si vei creste sanatos.

| PedoBarbie a răspuns:

Se zice înaltez.

| giony54 a răspuns:

Esti dezvoltat normal la varsta ta, asa ca lasa lucrurile asa cum sunt naturale, pentru ca daca intervii o sa ai neplaceri.Fa baschet.

| AlexandrulS a răspuns:

Nu stiu sigur dar, cred ca poti incerca un tratament cu hormoni de crestere, dar cel mai sigur poti face basket sau exercitii la bara stai atarnata de o bara 10 minute pe zi, este greu si dureros dar da rezultate.

| Nick9401 a răspuns (pentru AlexandrulS):

Crezi ca daca o s-a stau agatat de bara 10 min pe zi o sa m-a ajute? ..cu hormoni cum adica?

| AlexandrulS a răspuns (pentru Nick9401):

Da o sa te ajute, informeaza-te despre treaba asta sa vezi ca da rezultate... este acelasi efect ca acela in cazul basket-ului. Cu hormoni... un fel de steroizi dar este destul de periculos un tratament cu hormoni.

| Nick9401 a răspuns (pentru AlexandrulS):

Mersi mult de informatii, dar cred ca nu o s-a risc ...fiindca m-am masurat chiar astazi am 1. 75cm.o s-a joc baschet poate mai pun citiva cm.dar totusi nu cred ca sunt asa jos de s-a merg la risc cu hormonii

| B0ne a răspuns:

Sunt în proporție de 90% sigur că nu există pastile pentru înălțat. Dar îți sugerez să mănânci sănătos și să mergi 2-3 luni la baschet sau înot.