| Annnonimm a întrebat:

am 20 de ani ai de ceva timp transpir noaptea, temperatura in camera e ok, nu traspir abundent incat sa ud asternuturile si mai mult transpir pe gat iar ziua am momente cand imi transpira palmele.ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Mikoyan a răspuns:

Cu pulsul cum stai? iti bate inima repede?

| Annnonimm explică (pentru Mikoyan):

Stau bine, dar da de obicei imi bate inima un pic mai repede cam 100 batai pe minut

| Mikoyan a răspuns (pentru Annnonimm):

Pai 100 de batai pe minut e limita intre ritm sinusal normal si tahicardie, este posibil sa ai o usoara hipertiroidie mai ales daca iti creste pulsul cand te ridici in picioare.II poti face o vizita medicului de familie si va decide el daca e vorba de o hiperhidroza idiopatica sau e de natura endocrinologica.

| Annnonimm explică (pentru Mikoyan):

Multumesc de raspuns