| Mariamarynela a întrebat:

Buna am 20 de ani am născut în luna iulie după care în luna septembrie mi-a venit stopu iar în luna lui noiembrie și decembrie nu mi-a venit stopu adică doua luni mi-a venit și doua luni nu.am făcut teste de sarcina și a ieșit negativ.Va rog răspundeți-mi la intrebare cine știe ce se întâmplă!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa o nastere sunt multe modificari hormonale si corpul are nevoie de timp sa reintre in normal. De obicei, dupa nastere si in perioada alaptarii multe femei nu au ciclul menstrual deloc, dar imediat cum opresc alaptatul, ciclul reapare.
Cum tie ti-a venit la 2 luni dupa sarcina, ar fi trebuit ca totuls a fii intrat in normal, dar se pare ca sunt modificari hormonale si este cazul sa vezi un medic!