| Shdbdbsksshveiei a întrebat:

Bună! Am 20 de ani, luna trecută mi-a venit menstruatia pe data de 19 iunie, luna asta trebuia tot pe 19 dar mi-a întârziat 6 zile, dureri de burtă am dar menstruatia nu vine, menționez faptul ca sunt in Spania de 3 luni, acum două săptămâni am fost la mare, am fost răcită și am avut niște scurgeri mucoase și puțin branzoase, puțin mirositor, activitatea sexuală de maxim 2 3 ori pe lună dar neprotejat, care ar fi cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| petruta333 a răspuns:

S ar putea sa ramai insarcinata daca ai avut activitate sexuala neprotejata, eu as zice sa faci un test de sarcina sau poate doar îti intarzie menstuatia, la unele fete pot sa le vina luna asta pe 5 luna viitoare pe 20 si tot asa.

| StudentLaMedicina a răspuns:

În primul rând trebuie să fii sigură că nu ai rămas însărcinată. Scurgerile brânzoase sunt de la candida. Trebuie să te tratezi cu Clotrimazol unguent şi ovule vaginale.