| anonim_4396 a întrebat:

Am 20 de ani si un prieten de 19 ani. Suntem impreuna de mult timp, de aproape 3 ani. Acum cateva saptamani am facut sex neprotejat, si cum era de asteptat am ramas insarcinata... Nu vreau sub nicio forma sa pastrez copilul asta, dar prietenul meu vrea. Am stat cu el de vorba, i-am zis ca suntem prea tineri etc., si nu a mers nimic. Ce mai trebuie sa fac? Peste cateva zile am programare la chiuretaj si lui nu i-am zis asta. Nu ma intereseaza daca dupa vrea sa se desparta de mine, dar eu vreau sa scap de copilul asta.
Oare poate sa ma dea in judecata sau ceva dupa ce am facut asta? Oare cum o sa se comporte? :-s

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ΔH a răspuns:

Alt fanatic al religiei... o sa arda dracu`n iad, nu arde nimeni...

31 răspunsuri:
| Adina77 a răspuns:

Greu de spus.
Daca il pastrezi,dar neconvinsa suta la suta de lucrul asta,s-ar putea ca gandul tau negativ si lamentarile ulterioare sa nu faca bine la sarcina si de stress sa-l pierzi. Daca duci sarcina fara probleme,s-ar putea ca toata viata sa-i scoti ochii ca din cauza lui ti-ai putea rata cariera.
Luand partea buna a lucrurilor, un copil este minunat, mai ales daca si prietenul este de acord.Si daca-i dat asa sa fie, primeste-l in viata ta cu gand bun si pozitiv.Vei fi o mamica tanara si frumoasa,si vei avea viata inainte,ma indoiesc ca parintii nu te vor ajuta.

Nu te poate da in judecata,cum sa te dea? Insa nici bine nu va va fi ulterior impreuna,el stiind ce-ai facut,pe la spatele lui.
Greu de raspuns, fa cum te calauzeste Dumnezeu.
Vorbeste si cu ai tai.
Apropos, stii cum e la un chiuretaj?
O sa-ti doresti apoi ca mai bine sa-l fi nascut.

| AndraNicoleta a răspuns:

Nu are ce sa-ti faca.
Va fi doar pacatul tau.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Ai problemă destul de delicată însă părerea mea este că astfel de hotărâri nu ar trebui să le iei de una singură dar dacă prietenul tău nu te-a înţeles vorbeşte cu dânsul după ce ai scăpat de copil şi explică-i că nu eraţi pregătiţi pentru acest lucru din cauza vârstei.
În privinţa unui proces nu cred că poate fi vorba deoarece ai dreptul la această decizie.
Cu siguranţă că mai întâi va fi nervos, dezamăgit şi supărat spunându-ţi că vrea să vă despărţiţi dar dacă într-adevăr te iubeşte cu adevărat va înţelege într-un final.
Baftă.

| Estera123 a răspuns:

Eu cred ca tu analizezi problema asta cu o foarte mare degajare. Ar trebui sa te informezi foarte bine in legatura cu chiuretajul (de la un doctor ginecolog pe care il poti ruga doar sa iti dea anumite informatii), sa intrebi care sunt avantajele si dezavantajele chiuretajului. Corpul tau si mai ales psihicul tau se schimba foarte mult. Cunosc persoane care vroiau sa isi faca chiuretaj si au pierdut copilul inainte de a face chiuretaj si erau socate, si si-au revenit foarte greu. Imagineaza-ti ce ti se poate intampla daca ai face lucrul asta. Din punctul de vedere al religiei, si poate ca si al moralei, chiuretajul inseamna crima. Din punct6 de vedere legislativ, nu ti se poate intampla nimic atata timp cat nu ai nascut.
Macar naste-l si da-l spre adoptie!

| NuAmGasitUnNume a răspuns:

Asculta atata timp cat nu sunteti casatoriti el nu are niciun drept stai linistita. dar ti-as zice sa te gandesti de 2 ori in privintza avotului pentru ca este o crima. sper ca te-am ajutat.
PS: nu face avortul

| Purgatoriu a răspuns:

Wow... Destul de dur nu crezi? E un copil, un bebe mic si nevinovat. L-ai omori? Daca el vrea, de ce nu intemeiati o familie:d? Sunteti destul de tineri dar sunt altii si mai tineri ca voi care au deja peste 3 copii. Mai gandeste-te...

| JasminJ a răspuns:

Ar trebui sa te gandesti si la clipa cand vei arde in iad din cauza asta dar ma rog tu fa ce vrei... el saracu are un suflet bun si nu isi doreste moarte copilului sau ca orice parinte dar tu esti o pacatoasa si va trebui sa platesti pentru asta cand iti va veni vremea. Fa ce vrei, ce crezi ca e mai bine, dar sa nu uiti ca pentru ceea ce urmeaza sa faci tu vei arde in iad pentru eternitate! dar daca totusi o faci fa-o acum, cand inca nu a apucat sa se dezvolte de loc.

| JasminJ a răspuns (pentru ΔH):

Nu ma crede pe cuvant, dar o sa vezi... si atunci va fi prea tarziu iar efectele vor fi ireversibile.

| ΔH a răspuns (pentru JasminJ):

Sunt sigur, ai doar ochelari de cal si nu vezi decat in fata, esti un nebun...

| JasminJ a răspuns (pentru ΔH):

Iar acum vorbeste frica din tine!

| ΔH a răspuns (pentru JasminJ):

Cu siguranta, imi dardaie chilotii, nu vrei sa-i speli?
Daca faci o fapta buna, sigur vei ajunge-n rai.

| JasminJ a răspuns (pentru ΔH):

Hai ca nu imi pun mintea cu taratele din capul tau taranca futura la extrem

| ΔH a răspuns (pentru JasminJ):

In caz ca nu ti-ai dat seama eu am ****.
Iar din contra... taranii sunt de fapt fanatici ai religiei, care ei nu stiu nimic altceva decat dumnezeu.

| JasminJ a răspuns (pentru ΔH):

Iar tu nu sti nimic alt ceva decat sa o iei pe la toate colturile! cine stie cu cati aurolaci ti-ai mai tras-o inainte. B_I_T_C_H!

| ΔH a răspuns (pentru JasminJ):

Uite ce vorbeste pocaita.
In iad o sa arzi c**vo.

| JasminJ a răspuns (pentru ΔH):

Pocanita esti tu cu m_a_t_a, c_u_r_v-o, sclava p_u_l_i_i

| ΔH a răspuns (pentru JasminJ):

Stiu ca esti incuiata, dar chiar asa sa nu pricepi ca nu-s fata?
Si dupa cum ai observat, eu nu-s pocait, fiindca mie nu-mi pasa de nimic...winking

| JasminJ a răspuns (pentru ΔH):

Doamne da ce esti baiat? laughing))))) tamp-o/ tamp-ule si cum ai ramas gravid? pe la spate laughing))) esti jalnic si patetic si imi provoci sila!

| ΔH a răspuns (pentru JasminJ):

Ma doare pe la spatele ce-l lingi tu, ca-ti provoc tie sila... continua, continua...winking

| JasminJ a răspuns (pentru ΔH):

Gay-ule

| ΔH a răspuns (pentru JasminJ):

Gay e tac-tu, dupa ce-a f****o pe ma ta apoi a inceput sa si-o traga cu colegii ei de servici.winking
Taica-tau cand se c**a, scoate c**atul ca pe balega. rolling on the floor

In orice caz, eu nu mai continui.
Stii tu, prostituata mica... Cel mai destept cedeaza.winking Centura te asteapta.
Apropo, ce tarife mai ai?
Tot asa ieftina esti ca data trecuta?

| JasminJ a răspuns (pentru ΔH):

Ce imaginatie de copil ai poponare! Waw ce glume la care doar tu ai putea sa razi... tie daca-ti arat un deget te pisi pe tine de ras. Si nu ma asteapta centura ca pe cei din familia ta, eu nu ma injosesc in acel hal in care doar mata are cunostinte!
O am pe mata, daca vrei e doar a ta pentru o ora pretul este cel mai mic 10 lei pe care ti plateste ea ca sa o **** si pe ea cineva uman sau in cazul tau o creatura ciudata, un gay!

| ΔH a răspuns (pentru JasminJ):

Alt fanatic al religiei... o sa arda dracu`n iad, nu arde nimeni...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Minte fata asta de ingheata apele, in alte intrebari zice ca are 14 ani acum ca are 20

| IoanaPuppy31 a răspuns:

Este copilul tau. Nu! Este cel mai frumos dar de la Dumnezeu. Nu avorta!

| geo675 a răspuns:

Nu cred, ar trebui sa fie de acord

| допинг a răspuns:

straight face Avort... nu ai ce sa faci. sad Dar saracu copil. ii omori sufletasul crying

| gumaa a răspuns:

Daca tu consideri sa iti omori propriul copil e bine ...si preferi sa iti continui restul vieti fara prietenul tau ( pentru ca e evident ca se va desparti de tine daca faci avort ) si probabil iti va parea rau pentru fapta ta ...atunci no comment

| Mădulici a răspuns:

Nu face asta.Ce vina are copilul? sad
Mai gandeste-te, te rog sad

| lapusea a răspuns:

Gindeste-te bine, copilul nu are nicio vina, daca faci avort vei face un pacat foarte mare...gindeste-te FOARTE BINE

| maria228 a răspuns:

A trecut ceva timp de la postarea ta dar simt nevoia sa-ti raspund

| maria228 a răspuns:

La varsta ta nu e asa de grav asta straight face...dar un copil nu trebuie omorat doar pentru ca voi nu sunteti in stare sa va protejatiwinking, pentru ca nu sunteti atenti.Mai stam si ne miram dc in ziua de astazi exista din ce in ce mai multe persoane care nu pot avea un copil. Avort-crima