| Antonio1617 a întrebat:

Buna, am 22 de ani dar arat ca un copil de 16-17 ani.Cum as putea rezolva problema asta pentru ca îmi crează niște complexe?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| bbobo22 a răspuns:

Ai complexe pentru ca tu consideri asta ca fiind o problema...
Ar trebui sa te bucuri de tineretea ta si mai ales de faptul ca arati mai tanar. De batranete nu scapi, stai linistit. Peste 15-20 de ani daca nu o sa te ingrasi exagerat si vei avea grija de corpul, te vei bucura si mai mult de faptul ca arati tanar.
Concentreaza-te pe dezvoltarea ta personala, pe ceea ce vrei sa devii ca om si ai grija de corpul tau practicand sport si avand grija sa ai o alimentatie sanatoasa.
Daca esti un barbat inteligent, increzator, cu un aspect ingrijit te asigur ca te vei bucura de mult succes mai ales in fata femeilor.

| Antonio1617 explică (pentru bbobo22):

Mulțumesc pentru sfaturi o sa le pun in aplicare!

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa iti scoti din cap ideea aia de copil si sa te cosideri mai adult, la 50 o sa arati ca si cum ai avea 30 de ani si agati femei

| Antonio1617 explică (pentru mgtow):

Ideea ca eu ma comport și gandesc ca un adult dar din cauza fizicului de multe ori oamenii nu ma iau in serios dar sper cu timpul ca se va rezolva problema asta.

| mgtow a răspuns (pentru Antonio1617):

Fi mai increzator pe puteriile tale, cauta documentarul the secret subtitrat in romana in Youtube

| Antonio1617 explică (pentru mgtow):

Mersi de recomandare o sa ma uit când voi avea timp!

| darrio2007 a răspuns:

Cand vei ajunge pe la 40 te vei bucura ca arati mai tanar.

| Celcestietot a răspuns:

Am aceeași problemă ca și tine doar, adică arat mai tânăr cu vreo 5 ani, dar așa cum a zis și mgtow, să privim partea bună big grin.

| Antonio1617 explică (pentru Celcestietot):

Bine dar ce vârsta ai? Ca e una e sa arăți cu 5 ani mai tânăr la 40 de ani și alta la 20 de ani.

| Celcestietot a răspuns (pentru Antonio1617):

18. Este mai greu de povestit.