| olo a întrebat:

Buna,am 37 de ani si de cativa ani buni mi se umfla o vena in partea stanga a gatului cand ma stresez. (Durerea m-a mai lasat acum 3 ani cat timp am fost insarcinata, dar a aparut iar de la stres) oare ce este?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AleixD a răspuns:

Sincer sa iti zic sunt multi care patescc asta si li se umfla vena de la gat la stres. Nu este nimic grav deci nu te panica insa eu ti-as recomanda ca sa mergi la un doctor dermatolog sau la medicul de familie cu prima ocazie pentru a vedea totusi poate este ceva boalaa insa in general la majoritatea e normal acest lucru.Altii sunt care de la nervi fac o cadere de calciu si lesina sau li se face rau deci din cauza stresului se intampla acest lucru insa mai bine mergi la un dermatolog sa iti dea unguent sau tratament pentru ca iti poate pusca