| leeya a întrebat:

Am 4 masele cariate, una destul de profund, restul foarte putin, dar la barza lor. Stie cineva cam cat dureaza sa le plombez pe toate? Eu nu am decat o saptamana la dispozitie...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde de starea cariilor si pozitionarea lor una fata de celalalt.
Daca sunt pe acelasi parte si nu trebuie scos nervul, atunci se pot rezolva itr-o saptamana, altfel nu prea.

| sierra1 a răspuns:

"4 masele cariate, ...Stie cineva cam cat dureaza sa le plombez"

doar dentistul după ce ți se uită in gură

| GabiDumitrescu a răspuns:

Se pot face toate intr-un foc, din ce zici tu. Un prieten de-al meu pleca la mare in ziua urmatoare si a vrut sa isi faca maselele. I-a facut vreo 7 plombe intr-o singura sesiune...

| StefanDrg a răspuns:

Eu mi-am facut 4 masele cariate in 4 zile. Una pe zi. Este in funcție de programul tau si al dentistului. De regula o zi durează pentru fiecare masea. Indiferent cat de cariata e

| leeya explică:

Baza*

| Tonobil a răspuns:

Ti.o rezolva pe aia urgenta..profunda..care speram sa nu fi ajuns la nerv.Intr-o saptamana are timp. daca ai programari

| Essoes a răspuns:

Buna! Dureaza destul de mult...in functie de situatia ta. Nu poti spune "din ochi" cat de cariate sunt. Daca sunt mici, cum spui, poate dura si 2-3 zile. Chestia e ca trebuie sa iti face programare din timp sa reusesti sa te duci in aceeasi saptamana.