| anonim_4396 a întrebat:

Am aflat ieri ca am ramas insarcinata si am 20 de ani, au trecut cam 2 saptamani la ultimul act sexual cu iubitul meu. Nu ne dorim copii in momentul asta. Stiti cumva un doctor si niste preturi pentru un avort? Nu doresc de acum un copil si nu am cum financiar sa cresc un copil. E o responsabitate mare si nu imi vad viata asa. Deci va rog nu ma judecati pentru asta.
Va rog, daca imi puteti da mai multe detalii despre preturi in Bucuresti si locatii. Nu am loc de munca.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Discuta cu medicul de familie, ideal ar fi o clinica privata altfel il lasi sa prinda viata si il cresti, e varsta ideala pentru a fi mama si te mentii tanara cand el o sa aiba peste 20 de ani. Eu ma bucur sa imi vad mama la 51 tanara se mentine excelent la fizic si ii multumesc ca mi-a dat viata la 21 de ani.

| Violleta2022 a răspuns:

Orice medic de la orice cabinet privat de obstretica ginecologie poate face un avort. Important este sa cauti in jurul locuintei tale un asemenea cabinet si sa vezi ce preturi au, deoarece clinicile mari din Bucuresti, sunt scumpe.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Discuta cu medicul de familie, poate-poate reusesti sa faci treaba asta decontat de CAS. Ca poate ar trebui sa discuti si cu parintii, cu desteptul care te-a inseminat, si alte de-astea, deja e alta discutie si nu intram in ea.

| JicaContra a răspuns:

Fata a cerut niste sfaturi de preturi
EVIDENT ca apar ca ciupercile dupa ploaie obsedatii anti-avort X(
sunteti off-topic, c'ya si nu am cuvinte

nu am experienta in domeniu, dar stiu google:
https://www.google.com/search?q=avort+pret
primul link
https://mariestopes.ro/servicii-si-preturi/intrerupere-de-sarcina/
650lei avort "clasic"
1000lei avort modern (prin aspiratie) presupun ca e mult mai sigur si mai putin invaziv
sincer as merge cu al doilea, avortul clasic tine PUR de dexteritatea si experienta doctorului si cu toate ca are sanse mici, poate sa duca la complicatii, chiar grave

oricum, pune taurul comunal care te-a lasat insarcinata, sa plateasca

| IngerasulMicut a răspuns (pentru JicaContra):

Doar i-am dat niste sfaturi -_-...

| ancaval a răspuns:

Îmi pare rău pentru tine, dar nu ar trebui să faci avort. Nu e bine! Nu e vina lui și tu NU ai drept să-i decizi soarta!

Te angajezi câteva luni, ca să poți primi bani pentru copil! + trebuie să ajute și tatăl copilului!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu face aceasta greseala, nu face aceasta crima, vei regreta la infinit daca iti vei ucide copilul, este carne din carnea ta si os din osul tau.
Iti scriu pe scurt : naste-ti copilasul si Dumnezeu va va purta de grija si vei avea mari bucurii de pe urma copilasului tau. Mari bunecuvantari veti primi daca il vei naste.
Naste-l si veti avea tot ajutorul din partea lui Dumnezeu iar daca faci opusul si iti ucizi pruncutul vei regreta toata viata.
Adu-l pe lume si vei vedea ajutorul lui Dumnezeu de vei ramanea uimita.

| Teo29 a răspuns:

Buna, da, stiu eu clinica, iti las nr. - 0755433133 Fem Clinic B., imi scrii mesaj ce ti-au zis.

| CosminCD a răspuns:

Nu cred că e ok să faci avort. Copilul este o bucurie și în viața ta poate fi o rază de soare. Un copil nu are nevoie de bani pentru ca să fie îngrijit și să crească frumos, ci are nevoie de dragoste, educație și îndrumare. E părerea mea. Alegerea este la tine!

| IngerasulMicut a răspuns:

Nu avortati! Nu mi se pare o idee buna deloc. Ganditi-va ca poate acel copil isi doreste sa traiasca si nu sa moara. Plus ca e pacat... Daca nu vreti sa tineti copilul, dati-l altei familii sau sunati la un centru de ajutor (parinti si copil)!