| Bufferia a întrebat:

Buna .....Am alergat cu gura deschisa la sport 6 ture de teren in 15 minute cred sau mai putin,si acum ma doare in gat nu pot sa vorbesc,sa manand sa inghit etc...
Ce sa fac?
Dar fara chiestiii ca mergi la doctor ca nu vreau, ca ma tine acasa si am teste importante saptamana asta.
Ps2:am facut si febra si am tras de nas, astea 2 au disparut dar gatul ma doare din ce in ce mai tare, ajutooooooooorrrrrr!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Bei cate un ceai fierbinte noaptea inainte de somn fara medicatie

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ceai, da nu fierbinte, cald sa nu iti iriti gatul mai tare... cu multa lamaie si miere de albine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! 1. Ceai fierbinte
2. Faringosept sau ceva gen
3.Nu vorbi prea mult; trebuie sa ti odihnesti vocea.
Funda?

| Melcul a răspuns:

O lingura de miere de albine amestecata cu un sfert de lingurita de praf de scortisoara luata dimineata pe stomacul gol.

| Bufferia explică:

Mersiiii
daca as putea as da funda tuturor.
ps :aleg la intamplare toate raspunsurile au fost bune si m-au ajutat...