| yomik a întrebat:

am alergie la vopselele de par (inclusiv la cea fara amoniac), nu dintotdeauna ca inainte ani de zile nu aveam. Cand ma vopsesc, dupa vreo 24 de ore incepe sa ma manance capul, mi se face ca si un fel de zgarieturi pe pielea capului si mi se si unfla, ce mai ALERGIE IN TOATA REGULA. Vi s-a mai intamplat la cineva? Stie cineva o vopsea naturala? Am probat diferite vopsele si rezultatul a fost acelasi. crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PinkPanther a răspuns:

Incearca henna, eu nuante de rosu negru si cred ca si maro, e naturala, dar dupa ce te dai cu ea nu mai prinde peste nici o vopsea sintetica si ca sa scapi de ea trebuie sa te tunzi, dar e naturala

| yomik explică (pentru PinkPanther):

Multumesc pentru informatie, voi proba henna cat de curand

4 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Gesesti in magazinele naturiste dar si in Hipermarketuri, eu am vazut in cora

| angel74dm a răspuns:

Foloseşte doar şampon din ăla ce ţine 2-3 spălări şi ai rezolvat problema.

| yomik explică:

Si henna, unde as putea gasi? farmacii, magazine naturiste?