| AlexEmerson a întrebat:

Bunahappy am aproape 16 ani si as vrea sa stiu daca la varsta asta ma pot opera la ochithinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Daca intrebi pentru miopie, nu te poti opera inca, de abia dupa 18-20 de ani, cand se incheie cresterea.

| Corina a răspuns:

Depinde de problema pe care o ai la ochi. Singurul in masura sa-ti raspunda la aceasta intrebare, este numai medicul oftalmolog. Mergi si consulta unul si el te va sfatui ce trebuie sa faci.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Depinde de afectiunea pe care o ai, decizia e a medicului.

| Vizitiul a răspuns:

Exact la 21 de ani, pentru ca atunci inceteaza dezvoltarea acestuia.

| CosteaVlad a răspuns:

Nu cred că are nicio legătură vârsta. Eu am fost operat la ochi când aveam 9 ani (cu anstezie generală).

| Ana-Maria94 a răspuns:

Depinde cat de grava este problema, dar daca medicul iti da acordul insemna ca poti.De obicei la 18 ani este permis, dar nu este o conditie.

| Lawrence a răspuns:

Dece vrei sa te operezi al ochi?

| superpissy40 a răspuns:

Nu stiu.Depinde cat de grava este problema la ochi. Daca este grava opereaza-te.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din câte știu eu o operație la ochii se face după 20 de ani.Acum depinde de ce trebuie sa te operezi, dar o operație de miopie se face după 20 de ani.

Bafta.

| maka a răspuns:

Depinde ce problema ai. Daca e o problema grava trebuie sa te operezi urgent, si daca e una mica, trebuie sa vezi sa nu fie complicatii.In mod normal parintii ar trebui sa decida daca sa te operezi sau nu!happy