| marya19 a întrebat:

am aproape 20 de ani si ma doare in partea dreapta da in spate si imi amorteste picioru... poate fi apendicita? si iti face ce anestezie doresti? mersi:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Sm3xyKiller a răspuns:

Am avut apendicita si 90% sigur o ai si tu... :-s iti recomand sa te duci cat mai repede la medic... crede-ma poti da in peritonita si e nasolwinking bafta

| Hanking a răspuns:

Da, trebuie sa fie apendicita daca iti si amorteste...Du-te la doctor sa fii sigur ca ai apendicita.Doctorul iti apasa in partea dreapta, iar daca te doare sau daca simte o umflatura stie exact ce are de facut.Si nu cred ca iti face ce fel de anetezie vrei tu...Cand te duci la doctor, iti pune cateva intrebari si dupa stabileste exact ce fel de anestezie sa iti faca. O zi buna! happy

| andra22 a răspuns:

Fugi la doctor ia.o pe mami de mana.cel mai bine! nu mai cere aici raspunsuri ca nu le vei avea concret!:*

| nutu222 a răspuns:

Du-te cat mai repede la doctor ca si pe mine m-a durut la fel si mai aveam un pic si intram in penintonita asa ca ai grijaa funda?

| gabytzusev a răspuns:

Cu siguranta ai apendicita iti spun sigur deoarece aceleasi simptome le'am avut si eu,ar fi cel mai bine sa fugi cat mai repede la doctor,nu mai sta deoarece situatia se poate agrava, si e spre binele tau sa te duci cat mai repede, bafta.

| marya19 explică:

Scz ca nu am mai intrat.am fost la doctor si mi-a descoperit colica renala la rinichiul dreptwinking.da problema e ca tot ma doare in partea dreaptasad este de la rinichii?