| Rizer a întrebat:

Buna!
Am auzit ca daca te doare capul foarte tare sa pui un coif de ziar in ureche si sa dai foc la celalalt capat? Am zis bine? Sau cum? Am auzit si eu pe la scoala si cica iti iese tot curentul din cap!
Este adevarat? Daca stiti voi alta metoda spune-ti-mi si mi-e ca ma doare capul de numai pot simt ca-mi plesneste!cryingcryingcrying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

Metoda cu coiful sau cea cu tigara au efect doar daca ai primit curent. Mai poti incerca sa incalzesti sare, s-o pui intr-un material textil si s-o tii la urechea la care ai primit curent.

3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Lasa-te de astfel de experimente.Bea multa apasi iti trece sau fa-ti un ceai negru sau de menta.

| tarziu a răspuns:

Daca esti sigura ca e de la curent se poate si cu un coif de ziar, sau o tigara bagata in ureche. Daca nu e de la curent, mai bine suna'ti medicul de familie.

| d33a a răspuns:

Asa am auzit si eu, dar stiam ca daca ai urechea infundata, tot asa de la curent, sa aplici metoda asta.
Eu nu am incercat-o, dar am auzit de la mai multe persoane ca ar fi o metoda buna.