| StefaniaNicoleta2000 a întrebat:

Buna, am avut contact sexual inainte cu o zi de ovulatie si in ziua ovulatiei, nu iau anticonceptionale si nu am folosit prezervativul sau pastila de a doua zis. El nu sa scapat adica asa a zis, si inainte de a se consuma urmatoarele acte sexuale a fost la toaleta si a urinat. Totusi am o teama de a nu fi ramas insarcinata. E posibil sa fii ramas?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca s-a oprit la timp si a si urinat intre acte, atunci probabilitatea este foarte mica sa fi ramasa insarcinata.

Trebuie sa stii ca, si o clatire vaginala cu apa imediat dupa terminarea actului este foarte benefica, fiindca spermele se blocheaza din cauza apei, astfel scazand mult probabilitatea fecundarii.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă el e sigur.
Dar în asemenea situații poți fi 100% sigur?
Dar dta ai simțit sau nu jetul, că asta se simte.

| Spartacus12345 a răspuns:

Daca e sigur ca nu s-a scapat in tine atunci nu esti insarcinata

| BoBoAlin a răspuns:

Dacă el a spus că nu s-a scăpat, nu rămai insărcinată.