| danutza90 a întrebat:

am avut contact sexual pe 29 iulie, pana acum am facut 4 teste de sarcina, ultimul la 43 de zile de la contact, toate au iesit negative, am fost si la control, mi s-a facut ecografie a zis ca nu sunt insarcinata, doar ca am uterul inflamat, eu iau anticonceptionale de la contactul cu risc, ciclu mi-a venit mai putin ca de obicei, am inteles ca asta poate fi de la anticonceptionale, la fel si coloratul sfarcurilor. insa mie mi s-au marit sanii si am burta. credeti ca as mai avea sanse sa fiu insarcinata? va rog un raspuns urgent big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| hashu1985 a răspuns:

Daca de pe 29iulie si pana acum... 4 teste de sarcina au iesit negative si ecograful a zis"pass", deja ar fi cazul sa te linistesti!

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu esti insarcinata.

| Remus13 a răspuns:

Da. De obicei sistemul medical din Romania este foarte prost.

| aryenutzaa a răspuns:

Daca ai facut ecografia si a spus doctorul ca nu inseamna ca nu esti.

| Undal a răspuns:

Anticonceptionalele pot avea genul asta de efecte asupra coprului. Poate ar fi cazul sa le schimbi.Inainte sa ti se dea anticonceptionale trebuia sa ti se faca un test hormonal ca sa vada care sunt cele mai potrivite pentru tine. Daca nu ti s-a facut acel test te sfatuiesc sa mergi la medicul tau ginecolog si sa il ceri.