| Beibiii_7101 a întrebat:

Am avut o aloe si am uitat-o intr-o camera unde era chiar foarte frig si a degerat, isi mai revine?sadera chiar frumoasa si avea vreo 3 anisad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Daca s-a inmuiat toata planta atunci nu se mai poate salva. Daca varful este inca viabil, atunci trebuie sa tai, sa ramana numai cat este verde si sanatos, sa tratezi taietura cu carbune si piatra vanata, ca sa nu faca o ciuperca, si sa-l plantezi intr-un ghiveci cu pamant si mranita.

1 răspuns:
| rolfenstein a răspuns:

Nu prea mai are sanse. mi s. a intamplat si mie la fel cu o aloe vera.sad