| sparklingqueen a întrebat:

Buna! am avut o mica interventie chirurgicala pe fata in decembrie,si cicatricea a inceput sa ma manance si sa ma usture dar nu am bagat de seama si mi-a trecut de la sine,dar cicatricea s-a facut rosie, si putin m ai mare decat era inainte, e ok? am 16 ani si le-am zis parintilor sa ma duca la un dermatolog dar au zis ca e normal, nu sunt specialist, dar nu stiam ca trebuie sa se faca asa..cicatricea e pe frunte, e bine ca port breton dar e foarte inestetic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Teoretic trebuia sa isi reducă din intensitate nu sa se înroșească. Mergi la medic sa iti dea alta crema cicatrizanta, sa nu ramai cu semn, mai ales ca e și pe frunte.
Dacă nu te duc la dermatolog, suna-ti medicul de familie și cere-i un sfat.

| Lovelyrockgirl a răspuns:

Probabil o sa se vindece cu timpul, nu ai un tratament anume?

| sparklingqueen explică (pentru Lovelyrockgirl):

Oarecum,mi-a dat doctorita o crema dar nu era pe stoc cand m-am dus sa o iau, si cand am folosit alta crema cicatrizanta cu aproape acelasi efect, si a inceput sa ma usture incredibil de tare si nu am m ai folosit acea crema.