| IasminaIasmi4567 a întrebat:

Bună, am avut o scadere de calciu şi mama m-a dus la medic şi medicul a zis să fac nişte injecţii cu vitamine care trebuie să mi le faca mama. E asistenta medicală, dar nu vreau, îmi e frică. Trebuie să mi le facă în fund, am 15 ani eu nu vreau să mi le facă.O să doară? În ce pozitie sa stau când mi le face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu vor durea, ca-s doar vitamine nu penicilina.
Este mai important sa fii sanatoasa, fiindca nehranindu-te corect si normal ai ajuns sa ai lipsa foarte mare de calciu si vitamine in corp de aceea ti s-au recomandat injectiile acelea.

1 răspuns:
| ioana748 a răspuns:

Cu fundul in sus, intinsa pe burta.
Iti explica mama ta.