| ana0412 a întrebat:

Buna am avut un avort acu cateva zile si a decurs totul ok dar dupa vreo 3 zile mi sau umflat sanii foarte rau si am fost la doctor si nu mi-a prescris nimic ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Fa sex protejat, asa nu mai ai probleme cu umflarea sanilor. happy

| Empathizer a răspuns:

Inseamna ca ai facut un avort in luna mare, pe care organismul tau l-a perceput ca echivalent cu o nastere prematura. Pune comprese reci pe sani si leaga-te cu o fasa compresiva. Ar trebui sa treaca cam intr-o saptamana.

| diwa a răspuns:

In mod sigur e o reactie a organismului tau la avort, fiecare corp reactioneaza diferit. Momentan, nu te panica, dar daca mai vezi si alte schimbari sau se inrautateste situatia, du-te mai intai la farmacie sa iti dea ceva si daca tot nu se amelioreaza, du-te la ginecologul care ti-a facut avortul, sa-ti spuna ce sa faci. Si pe viitor, fa sex protejat happy