| Radaaa a întrebat:

Am din cand in cand o scurgere alba si lipicioasaa :-&. ` Am inteles ca unele femei mai au aceasta scurgere din cand in cand big grin e adv?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca cantitatea nu este prea mare, atunci nu e nimic grav...pur si simple se curata tuburile.

| KyssOana a răspuns:

Aceasta scurgere se formeaza inainte si dupa de ciclu happy poate ai auzit de cuvant (sper**) cred happy dar nu e nimic grav e ceva foarte normal dupa ciclu

| BeByTzZa a răspuns:

Da. asa se eliimina tot ce nu e bun din corp:*

| Rockingblack a răspuns:

Da,de obicei inaintea si dupa ciclul menstrual,vaginul elimina o secretie alba si lipicioasa, aceasta curata vaginul de impuritati. daca ea devine portocalie spre maronie, ai vaginul infectat

| KrissaZuzix a răspuns:

Daca este lipicioasa si vascosa este mai mult ca sigur o infectie numita candida. Eu te sfatuiesc sa mergi la un ginecolog.

| LorryDulce a răspuns:

Nu te mai lua dupa unul si altul, nu este nimic normal cu toate ca app toate fetele/femeile o au, manifestandu-se diferit de la femeie la femeie.Aceste scurgeri pot fi simple sau insotite de mancarimi, usturimi si altele.Cu siguranta este vorba de Candida/Candidoza si formele ei; acasta se face fie de la absorbante,lengerie,sapun,gel de dus,etc., fie este luata de la partener in cazul in care esti activa sexual, sau un alt caz daca ai facut recent un tratament cu antibiotice.Mergi la doctor si acesta iti va recomanda in functie de ce ai.

| camryn a răspuns:

Daca nu ai mancarimi sau usturimi si daca nu se schimba culoarea, e ok.